מה עדיף, חברה או בונה אתרים פרילנסר?

ההבדל המרכזי בין פיתוח אתר אצל פרילנסר או דרך חברה הוא – מחיר. המחיר של פיתוח אתר אצל פרילנסרים הוא משמעותית זול יותר מאותו שירות אצל חברה לבניית אתרים או סטודיו. 

מצד שני, פיתוח אתר אצל חברה בטוח יותר מפיתוח אתר אצל פרילנסר, מכיוון שלא כל הפרילנסרים בשוק הם באמת מקצועיים, וברור שאיכות האתרים במקרה כזה היא בהתאם. לכן, אם יש לכם תקציב מוגבל והחלטתם ללכת על פרילנס, חשוב מאוד לבדוק את תיק עבודות שלו ולבחור בונה אתרים מומלץ ע"י לקוחות קודמים שעבדו איתו.

יחד עם זאת, חשוב להדגיש, שבפיתוח אתר אצל בונה אתרים פרילנס יש גם מספר יתרונות. יחס אישי וקשר תמידי עם המפתח זה יתרון מרכזי בפיתוח אתר אצל פרילנסר, מה שלא תמיד קיים בפיתוח אתר דרך חברה. לחברה יש מספר רב של לקוחות בו זמנית, הגישה לכל לקוח היא יותר רשמית ומרוחקת. במובן הזה פיתוח אצל בונה אתרים פרילנסר הופך את השירות ליותר אישי ויותר מתחשב.

כמה עולה לבנות אתר אצל בונה אתרים פרילנסר?

המחירים של פיתוח אתרים אצל פרילנסרים משתנה בהתאם למקצועיות, וותק בתחום ורמת הפיתוח. לפעמים ניתן למצא בוני אתרים פרילנסרים שמציעים פיתוח אתר במחירים ממש זולים. בדרך כלל מדובר או בפרילנסרים מתחילים שצריכים לצבור ניסיון בתחום, או שמדובר באתרים שמפתחים אותם בפלטפורמות שונות עם "קוד סגור". אתרים מסוג הזה מאוד מוגבלים מבחינת הפונקצונליות, פחות גמישים, וקשים לקידום בגוגל. 

המחירים של בניית אתרים אצלי הם כדלהלן:

  • אתר תדמית או בלוג (עד 10 עמודים) – נע בין 3500 ₪ ל 5500 ₪ כולל עיצוב ופיתוח.
  • דף נחיתה או מיניסייט (עמוד אחד) – 2500 ש"ח כולל עיצוב ופיתוח.
  • אתר חנות – החל מ-7500 ומעלה כולל העלאת מוצרים.

לקבלת פרטים נוספים או הצעת מחיר ניתן לפנות אלי בווצאפ 0556886334 .

כמה זמן לוקח לבנות אתר?

פיתוח אתר תלוי במורכבות וברמת העיצוב הנדרשת. בדרך כלל פיתוח אתר תדמית פשוט יכול לקחת בין שבועיים לחודש, ואילו פיתוח אתר חנות- בין חודש לכמה חודשים. 

חשוב לקחת בחשבון שמשך הפיתוח תלוי מאוד ברמת הזמינות של המזמין ושיתוף פעולה בינו לבין בונה האתרים. עיכוב באספקת חומרים, מענה איטי לשאלות וחוסר קשר רצוף עלולים להאריך את משך פיתוח האתר בצורה משמעותית.

במה בונה אתרים צריך להתמצא?

פיתוח אתר מורכב מהרבה שלבים. בחברות פיתוח וסטודיו, לכל שלב יש תפקיד מוגדר ונפרד. לפני שהאתר מגיעה ללקוח הוא עובר כמה בדיקות של מנהל הפרויקט שתחתיו עובדים מעצבים, מפתחים ומקדמים. כשמדובר בבונה אתרים פרילנסר, כל התפקידים האלה מתרכזים אצל אדם אחד. כך שלמעשה, אם מזמינים פיתוח אתר מאפס אצל פרילנסר, חוץ מפיתוח הוא צריך להתמצא בתחומים נוספים, כמו עיצוב וקידום אתרים. לכן חשוב מאוד לבדוק שחוץ מפיתוח אתרים הפרלינסר יודע גם לעצב אתרים ומתמצא בSEO טכני.

חוץ מהמקצועיות, ניתן להדגיש עוד כמה פרמטרים שמאפיינים פרילנסר מומלץ:

  • מהירות הביצוע של העבודה
  • זמינות וזמן תגובה
  • איכפתיות והליכה לקראת הלקוח
  • יחס חם ואישי
מה חשוב לדעת לפני שמזמינים אתר אצל בונה אתרים פרילנסר?

הסיכון הכי גדול בהזמנת אתר אצל בונה אתרים פרילנסר זה רמת הביצוע. מכיוון שבשוק קיימים הרבה פרילנסרים מתחילים, ניתן בקלות להתפתות להצעת מחיר זולה. לכן חשוב, לפני שבוחרים בונה אתרים פרילנסר לבקש דוגמאות לאתרים שהוא כבר פיתח ולבדוק המלצות מלקוחות קודמים שלו.

עוד נקודה שחשוב להדגיש. היום, שקיימים פלטפורמות וכלים כמו Wix ו Elementor, כמעט כל מעצב או מעצבת יכולים לפתח אתר. כשמדובר באתר פשוט כמו דף נחיתה או אתר תדמית – לא נדרש ידע טכני גדול ועם משימה הזאת גם מעצבים יכולים להסתדר מצויין. אבל, ברגע שמדובר באתרים יותר מורכבים, או באתרי e-commerce, גם אם מפתחים אותם בוורדפרס, נדרש ידע טכני ולפעמים אף התמאצות בשפות כמו  Java Script PHP HTM\CSS. לכן, לפני בחירת בונה אתרים פרילנסר שימו לב למיומנויות שלו, והאם מדובר במעצב, במתכנת, או במפתח אתרים שמשלב את שני דברים יחד. 

איפה לחפש בונה אתרים פרילנסר?​

כדי למצוא בונה או מעצב אתרים פרילנסר מקצועי (ובכל תחום אחר העוסק בעולם הדיגיטל) ניתן להשתמש בפלטפורמה שנקראת    Xplace.com.  Xplace.com הינו זירת הפרילנסרים הגדולה בישראל. בפלטפורמה זו ניתן לפרסם פרוייקטים ולקבל הצעות מפרילנסרים בתחום הרלוונטי. 

בעמוד עם אינדקס פרילנסרים ניתן לסנן מועמדים לפי תחום, המלצות, וכו'. 

פרילנסרים מרחבי העולם ניתן למצוא באתר fiverr.com.